O nás

Vše začalo malým, leč úchvatným kamenným obchůdkem v centru Českých Budějovic.

Náš příběh začíná v roce 2016, kdy 1. ledna téhož roku jsme převzali s přítelkyní kamenný obchůdek, který se nám již delší dobu zamlouval. Zamlouval se nám hlavně svým vnitřním půvabem, historií, originalitou a celkovou nezapomenutelnou atmosférou, kterou v nás zanechal interiér a okolí obchůdku – Staročeský dvůr. Obchůdek nebyl sice nikterak veliký, ale byl vskutku uvnitř velmi, velmi útulný. Doteď jsou přiznány cihlovo-kamenné zdi a ponechány původní přírodní dřevěné regály a krásný dřevěný prodejní pult. Člověk by si v dnešní době i řekl, že takovýto obchod již nikde jinde nenajde a neuvidí.  

Když se obchůdek uvolnil od předchozího nájemce, byla to jasná volba, šli jsme do toho po hlavě. Domluvili jsme se s majitelem celého objektu s panem Petrem Uhlířem na podmínkách nájmu, podepsali smlouvu a již jsme se těšili na budoucí výzvy dělat věci jinak, lépe a odpovědněji. Jenže to nebylo v prvopočátku (stále není) vůbec jednoduché, jak jsme si s přítelkyní představovali a domýšleli. Oba jsme v tu dobu byli zaměstnáni ve firmách a až po práci jsme se věnovali podnikání a našemu "français" snu. Bylo to něco, co nám dodává vnitřní sílu a energii, i přesto, že práce v zaměstnaneckém poměru nás oba také nemálo bavila (a baví). Od začátku se k nám také přidala stejně smýšlející maminka přítelkyně, která je vřelá, kamarádská a opravdu hodně usměvavá – dokonalá vedoucí kamenné prodejny a tak se i stalo. Nemálo nám však také do začátku svým časem, energií, nápady a neustálým brainstormingem, ale mnohdy i skepticismem pomáhal a pomáhá přítelkyně tatínek a také v neposlední řadě oba moji rodiče. Tímto bychom mohli označit obchůdek za ryze rodinný a za podporu, čas a píli všem moc děkujeme.

Jaký máte cíl?

Cílem je nabídnout zákazníkovi kvalitní, cenově dostupné výrobky, které jsou originální a navíc z přírodních zdrojů.

Proč zrovna obchodní značka FRANCE & WOOD?

Vcelku dlouho jsme přemýšleli nad názvem naší značky. Dokonce jsme původně asi 2 měsíce od otevření obchodu měli převzatý originální název „WOODSTORE“, ale stále nám do něj nepasovalo přesně to, co chceme našim zákazníkům nabídnout. Věděli jsme, že máme rádi francouzské, ale stejně tak dřevěné výrobky (dřevo a jeho ruční opracování žádný stroj nikdy nenahradí). Chtěli jsme konkretizovat a určit v názvu značky sortiment, který je stěžejní pro zacílení na naše potencionální zákazníky, kteří mají stejné či obdobné zájmy – proto vznikl název FRANCE & WOOD.

Proč francouzské, dřevěné a keramické výrobky?

Společně s celou rodinou trávíme dovolené v našem „druhém domově“ a tou je Francie. Možná i díky těmto přirozeně nabytým zkušenostem, kde jsme procestovali téměř celou Francii, máme všichni velice pozitivní vztah k prodávaným výrobkům. Poznáváním Francie se zabýváme více než 8 let.

Dřevo a dřevěné výrobky jsou pro nás srdcovou záležitostí, vyjadřují pohodu, lásku, klid a mír. Je to přírodní materiál, který je poctivě ručně opracován z lásky k řemeslu. Věříme, že takovýto dřevěný dárek i vám nebo vašim blízkým vykouzlí na tvářích nemalý úsměv.

Připravili jsme si také pro vás nově ručně vyráběné keramické výrobky od hrnčířů Petra a Juryšky Uhlířových (Keramika z podloubí). Zahrnuli jsme keramiku do našeho sortimentu z důvodu kvalitní a poctivé ruční práce. Keramika z podloubí se může pyšnit kupříkladu oceněním Český Goodwill 2014 v kategorii TRADICE - krásné 3. místo

(pro bližší informace - odkaz zde -).

Proč bych měl(a) zvolit váš obchod?

Našim posláním je nabídnout výrobky vyrobené z přírodních materiálů zákazníkovi, které jsou prospěšné organismu, jsou vyráběny s respektem k přírodě a jsou uctívány tradiční výrobní postupy a respektována výroba našich českých řemeslníků.  

Jsme společensky odpovědní, jak k našim zákazníkům, tak k našim dodavatelům a výrobcům. Věříme, že společná spolupráce a budování dlouhodobých vztahů je v dnešní době stejně tak nezbytná, jako je čest a hrdost každého z nás – i v těch nejtěžších životních situacích.

Dnešní doba si žádá neustálé změny, snažíme se co nejrychleji přizpůsobovat těmto změnám, stále se učit nové věci, zlepšovat se a zdokonalovat své služby, pro co nejvyšší spokojenost zákazníka a všech zainteresovaných stran. Samozřejmostí je zachování nejvyšší kvality nabízených služeb a výrobků.

 

Máte-li nějaký dotaz, připomínku či návrh na zlepšení našich služeb

Napište nám -

 

france_and_wood_spolecna_fotografie_bretan_small_2 Děkujeme - Merci beaucoup - Thank you

 

Fotogalerie kamenného obchodu FRANCE & WOOD

Fotogalerie Staročeského dvoru

 

Pořádáme vernisáže a výstavy v Galerii Na dvorku (malíř Alain Coadou)

[- zde k zakoupení -]

Nechyběli jsme na Trzích U vrby

 

Nechyběli jsme na Hornických slavnostech města Rudolfova