E-shop je v rekonstrukci. V aktuální chvíli nepřijímáme objednávky. Děkujeme za pochopení.

Le Chatelard 1802

Stránky výrobce: Le Chatelard 1802
 

logo_le_chatelard

Le Chatelard 1802

Historie Le Chatelard začíná již v roce 1802, v době Napoleona Bonaparte, kde zákon umožňující lidem stavět domy pouze v rámci ohraničeného území měst byl zrušen. Jeden z prvních domů byl postaven mimo obec Saint Auban, který byl postaven zemědělskou rodinou Montaud. Jejich kamenný dům má vyřezaný rok na přední straně hlavního vchodu a to nejen ukazuje na počátek roku výroby 1802, ale také ohlašuje začátek firmy Le Chatelard. Název Le Chatelard je nyní místem, kde farma stojí.

Rodina Montaud sklízí od roku 1802 pouze divokou levanduli, která přirozeně roste na horách a následně z ní rodina produkuje esenciální olej. V roce 1805 již rodina pěstuje svou levanduli bez závislosti na divoké levanduli. Vzhledem k tomu, že průmysl v oblasti parfumerie začal růst, vzrostla prudce i poptávka od města Grasse a tak firma Le Chatelard 1802 potřebovala zvýšit svou produkci levandule. V těchto prvních letech nebyly žádné stroje nebo traktory jako máme teď, v této době všechny práce byly prováděny pouze ručně. Změna výrobních metod nastala až po dlouhé době a první zařízení bylo k dispozici až koncem druhé světové války.

Do tohoto okamžiku byla firma Le Chatelard zaměřena především na výrobu a dodávku surovin pro další zpracování. Skutečná změna však nastala v roce 1990, kdy došlo ke změně strategie společnosti, již zde nedocházelo pouze k výrobě a dodávce surového materiálu, ale i k produkci svých vlastních výrobků. Myšlenka byla jednoduchá a uvážená: s celou svojí historií, se všemi svými zkušenostmi po dobu dvou století a věnování se tvrdé práci, s láskou k levanduli a se všemi znalostmi o této krásné rostlině, proč nevytvořit rovnou hotové výrobky a nevyjádřit se tak ke vší lásce a vášni v těchto produktech. 

Řemeslníci v Le Chatelard 1802 vyrábí stále dle tradičních receptů pouze na základě přírodních surovin. Výrobky jsou jsou v prvotřídní kvalitě.

Objevte krásu Francie s Le Chatelard 1802

péče o ruce a tělo | levandule | parfémy | vonné svíčky | esenciální oleje | difuzéry | provensálské koření | mýdla

Made in France

vyrobeno_ve_francii_small


Katalog 2017 ke stažení zdarma: odkaz soubor dokumentu velikost souboru jazyk

Producteur de lavande et lavandin - Savonnerie 2017

- klikni zde -

.pdf

40,9 MB

EN

         
Katalog 2016 ke stažení zdarma: odkaz soubor dokumentu velikost souboru jazyk
Producteur de lavande et lavandin - Savonnerie 2016 - klikni zde - .pdf 33,0 MB FR, EN
Obálka katalogu 2016 - klikni zde - .pdf 0,65 MB FR
         
         

Žádné produkty od výrobce Le Chatelard 1802 nebyly nalezeny....